Jubileusz 95-lecia PZŁ w Okręgu płockim

 

            Jubileusz 95-lecia PZŁ w Okręgu płockim

 

        28 października br. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 95-cio lecia Polskiego Związku Łowieckiego w Okręgu płockim.
Tradycyjnie już członkowie kół łowieckich wraz z rodzinami i przyjaciółmi spotkali się o godz. 12.30 w kościele N. M. P. Królowej Polski  w Płocku na Mszy Świętej Hubertowskiej, koncelebrowanej przez Ks. Kanonika Jerzego Ławickiego – Kapelana Okręgu płockiego Polskiego Związku Łowieckiego oraz Ks. Prałata Jana Dobrodzieja z Kutna.
 Część oficjalna obchodów odbyła się w sali budynku Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którą poprowadziła Koleżanka Karolina Guziak. Przewodniczący ZO PZŁ Marek Zaborowski powitał zgromadzonych myśliwych oraz zaproszonych gości. Serdecznie podziękował za udział w obchodach Jubileuszowych pocztom sztandarowym z Kół Łowieckich i Szkoły Podstawowej w Leszczynie Szlacheckim oraz sokolników.
            Następnie przypomniał historię łowiectwa na ziemi płockiej. Po przemówieniach okolicznościowych i odczytaniu decyzji Kapituły Odznaczeń, Wiceprezes ORŁ Stanisław Guziak wspólnie z Łowczym Okręgowym Markiem Zaborowskim wręczyli odznaczenia łowieckie 33 zasłużonych myśliwych. W imieniu odznaczonych głos zabrał Kolega Kazimierz Ciążela – uhonorowany Medalem Świętego Huberta.
            Podczas obchodów, wręczono nagrodę ufundowaną przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Płocku, za zajęcie I miejsca w Konkursie Łowca Polskiego "Ożywić Pola" Nagrodę odebrała Pani Dyrektor Jaonna Bojanowska ze Szkoły Podstawowej w Leszczynie Szlacheckim.
            Uroczystość zakończyła się biesiadą myśliwską. Obchodom jubileuszowym w Płocku towarzyszył Zespół Muzyki Myśliwskiej Zarządu Okręgowego PZŁ w Płocku pod kierownictwem Andrzeja Sumlińskiego.
            Kol. Waldemar Kulczakiewicz podarował dziki na naszą biesiadę a przyrządził je dla Kol. Sławomir Czachorowski. W napoje zabezpieczył nas Kol. Grzegorz Piotrowski.
            Zwieńczeniem biesiady myśliwskiej był przepyszny tort Jubileuszowy wykonany przez naszego Kolegę Zbigniewa Guzanka. Wszystkim Kolegom raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszej uroczystości.

 

 

Kalendarz
październik 2021
P W Ś C P S N
« lip    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Pogodynka
OSTOJA TVP 2.
Uprzejmie informujemy, że program telewizyjny „OSTOJA”, począwszy od dnia 24 kwietnia br. nadawany jest o godzinie 10.15 na kanale TVP 2.